Napsali o nás

„Super nápad, hry, obrázky, kreativita, to je budoucnost vzdělávání. Od mateřské školky až po vysokou ...”

Martin Šedivý spoluautor únikové hry Kellyho žalář

„Tak jsem zkoušel hrát s kamarády. Nápad se jim líbí a překvapilo mě, jaké souvislosti někteří dokázali vytvořit. Symboly jsou jednoduché a lze na ně asociovat spoustu věcí. Zkoušeli jsme vždy vybrat několik karet a vymýšlet spojitosti jako na facebookových stránkách a dost jsme se bavili.”

Ondřej Motlíčekvícenásobný vítěz Logické olympiády

„Díky za báječné setkání na včerejším Trhu v Novoměstské radnici! Z vašeho týmu sálá nadšení a pozitivní energie. Držím palce, ať karty zaplaví české domácnosti.”

Dagmar SlámováTestováno na dětech

„Karty Imaglee jsou super kreativní, super variabilní, super univerzální i zábavný nástroj pro rozvoj myšlení, paměti a kreativity pro každého - od manažerů, přes kreativce až po začínající startupisty. Doporučuji.:)”

Tomáš Sivičekředitel Inovačního centra Ústeckého kraje

„Karty jsou parádním zpestřením výuky AJ konverzací, stejně jako nástrojem podporující kreativní myšlení, plynulost projevu a propojení více myšlenkových procesů naráz. Variabilita a kombinační možnosti hry Vám zaručí nekončící originální zábavu, která Vám jen tak lehce nezevšední. Karty jsou skvělé nejen z pedagogického hlediska, ale i jako příjemné zpestření párty s přáteli u piva, nebo pro zahnání dlouhé chvíle při cestování. Propojování prvků numeriky, obrázků a barev je originální, u menších podpoří kognitivní vývoj a nám dospělým zajistí veselou zábavu.”

Martin Kalivodapedagog výchovy prožitkem, Mensa gymnázium

„Největší přínosy Fantastických karet pro (nadané) žáky spatřuji v boření navyklých hranic a podpoře kreativity. Svojí podstatou karty nabízejí možnost narušit stereotypní pohled na hry (včetně didaktických), protože otevírají obrovský prostor pro tvorbu vlastních her (aktivit) podle vlastních pravidel. Což zaprvé vybočuje ze schématu – „vysvětlení pravidel“ – „aktivita“ – „vyhodnocení/určení vítěze“, zadruhé nenásilnou formou nutí žáky ke zodpovědnosti za vlastní pravidla a zatřetí je to zábavné.”

Mgr. Štěpán Peterka metodik specialista pro podporu talentovaných, Národní institut pro další vzdělávání

„Hodina angličtiny s fantastickými kartami Imaglee vedená panem Hedbávným je zábavná, interaktivní a komunikativní. Žáci pracují ve dvojicích, ve skupinkách i ve větších týmech. Hodina je velmi dynamická, mění se zadání, formace, zasedací pořádek. Jediné, co zůstává "stejné" celou hodinu, jsou karty Imaglee. Žáci jsou v pohybu, musejí být neustále ve střehu a hlavně: pořád mluví. Je to skvělý prostředek k procvičování učiva, k oživení výuky i k odreagování žáků od učebnic. Všichni si hodinu skvěle užili.“

Adam VeřmiřovskýZŠ Úvoz, Brno

„Fantastické karty používám v lekcích češtiny pro cizince. Pomáhají mi zatraktivnit výuku, a to už od nejnižších úrovní. Jejich použití je velmi flexibilní a je jen na kreativitě mé a mých studentů, jak s nimi naložíme. Díky takovým aktivitám jsou lekce zábavnější, hravější, můžu do nich vnést prvek náhody i logiky, imaginace i posloupnosti …“

Jitka Pouroválektorka češtiny pro cizince, jitkapourova.cz

„Na první pohled mě uchvátily svým jednoduchým, ale přesto zajímavým grafickým zpracováním. Líbí se mi také jejich multifunkční použití – jako učitelka na 1. stupni je využiji jak v hodinách matematiky, tak i v hodinách českého jazyka. Myslím si, že své uplatnění najdou i v hodinách vlastivědy – asociace na zajímavá místa naší republiky... S Fantastickými kartami zažijí žáci spoustu fantastických věcí.“

Mgr. Romana Malá ZŠ Karla Čapka, Praha 10

„Velice děkujeme za velice netradiční produkt, jakým tyto karty jsou. Právě kvůli takovým pomůckám a milým lidem, jako jste Vy, jsme se na výstavu vydali až od hranic s Rakouskem. My sami zatím kartičky používáme s naším 17měsíčním synem k pojmenovávání obrázků, tedy pro slovní zásobu, a to ve dvou jazycích – českém a německém, které jsou pro syna oba jazyky mateřskými, a tak velmi oceňujeme, že kartičky jsou jazykově univerzální, jelikož dnes je téměř nadlidský úkol naleznout pomůcky bez podílu angličtiny. Fandíme Vašemu projektu a přejeme spoustu úspěchů a nadšených hráčů!”

Šárka Kremzow MA, překladatelka

„Děkuji za moc příjemné setkání, Vaší obrázkové pohádce jen tak vysypané z rukávu se směju dodnes :-). Už se těším, jak karty s rodinou vyzkoušíme.”

Mgr. Anna Skryjová, překladatelka a tlumočniceOstrov u Macochy

DOPORUČUJEME!!! (9.června 2016)

FB stránka Mimořádně nadané dětiFakulní ZŠ Hálkova, Olomouc

A kdo již karty používá?

jazykoví lektoři, speciální pedagogové

a učitelé na více než stovce základních škol, ale i na SŠ a VŠ

Základní školy (výběr)

ZŠ Hálkova v Olomouci

ZŠ Kodaňská v Praze

ZŠ Staňkova v Pardubicích

28. ZŠ v Plzni

ZŠ Úvoz v Brně

ZŠ Jabloňová v Liberci

ZŠ F. Formana v Ostravě

ZŠ tř. Svobody 868 ve Zlíně

Střední a vysoké školy

Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie v Kladně

Gymnázium J. G. Mendela v Brně

Gymnázium J. Gutha-Jarkovského v Praze

Církevní gymnázium Německého řádu Olomouc

Univerzita Karlova v Praze

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

Univerzita Hradec Králové

Ostatní

Národní institut pro další vzdělávání (NIDV), program Talnet

Pevnost poznání v Olomouci

Inovační centrum Ústeckého kraje v Ústí nad Labem

Krajská vědecká knihovna v Liberci

Dětský domov se školou, SVP a ZŠ v Jihlavě

Salesiánské středisko mládeže - DDM v Plzni


Tlačítko MÁM ZÁJEM níže je dočasně nefunkční, bude brzy zprovozněno. Omlouváme se, prozatím nemáme oprávnění jej editovat.