Napsali o nás

„Nejsem učitelka, ale kartičky využívám při rodinných oslavách a děti je zbožňují.”
Jiřina MrkvičkováChannel Crossings
„Líbí se mi, že karty jsou použitelné mnoha způsoby. Tyto způsoby si dokonce mnohdy můžeme vymyslet sami, což mne velice baví. Také oceňuji novou sadu karet s krásnými barvami.“
Mgr. Eva Pěčková1. certifikovaný jazykový kouč v ČR
„Super nápad, hry, obrázky, kreativita, to je budoucnost vzdělávání. Od mateřské školky až po vysokou ...”
Martin Šedivý spoluautor únikové hry Kellyho žalář
„Tak jsem zkoušel hrát s kamarády. Nápad se jim líbí a překvapilo mě, jaké souvislosti někteří dokázali vytvořit. Symboly jsou jednoduché a lze na ně asociovat spoustu věcí. Zkoušeli jsme vždy vybrat několik karet a vymýšlet spojitosti jako na facebookových stránkách a dost jsme se bavili.”
Ondřej Motlíčekvícenásobný vítěz Logické olympiády
„Díky za báječné setkání na včerejším Trhu v Novoměstské radnici! Z vašeho týmu sálá nadšení a pozitivní energie. Držím palce, ať karty zaplaví české domácnosti.”
Dagmar SlámováTestováno na dětech
„Karty Imaglee jsou super kreativní, super variabilní, super univerzální i zábavný nástroj pro rozvoj myšlení, paměti a kreativity pro každého - od manažerů, přes kreativce až po začínající startupisty. Doporučuji.:)”
Tomáš SivičekInovační centrum Ústeckého kraje
„Karty jsou parádním zpestřením výuky AJ konverzací, stejně jako nástrojem podporující kreativní myšlení, plynulost projevu a propojení více myšlenkových procesů naráz. Variabilita a kombinační možnosti hry Vám zaručí nekončící originální zábavu, která Vám jen tak lehce nezevšední. Karty jsou skvělé nejen z pedagogického hlediska, ale i jako příjemné zpestření párty s přáteli u piva, nebo pro zahnání dlouhé chvíle při cestování. Propojování prvků numeriky, obrázků a barev je originální, u menších podpoří kognitivní vývoj a nám dospělým zajistí veselou zábavu.”
Martin Kalivodapedagog výchovy prožitkem, Mensa gymnázium
„Největší přínosy Fantastických karet pro (nadané) žáky spatřuji v boření navyklých hranic a podpoře kreativity. Svojí podstatou karty nabízejí možnost narušit stereotypní pohled na hry (včetně didaktických), protože otevírají obrovský prostor pro tvorbu vlastních her (aktivit) podle vlastních pravidel. Což zaprvé vybočuje ze schématu – „vysvětlení pravidel“ – „aktivita“ – „vyhodnocení/určení vítěze“, zadruhé nenásilnou formou nutí žáky ke zodpovědnosti za vlastní pravidla a zatřetí je to zábavné.”
Mgr. Štěpán Peterkametodik specialista pro podporu talentovaných, Národní pedagogický institut
„Hodina angličtiny s fantastickými kartami Imaglee vedená panem Hedbávným je zábavná, interaktivní a komunikativní. Žáci pracují ve dvojicích, ve skupinkách i ve větších týmech. Hodina je velmi dynamická, mění se zadání, formace, zasedací pořádek. Jediné, co zůstává "stejné" celou hodinu, jsou karty Imaglee. Žáci jsou v pohybu, musejí být neustále ve střehu a hlavně: pořád mluví. Je to skvělý prostředek k procvičování učiva, k oživení výuky i k odreagování žáků od učebnic. Všichni si hodinu skvěle užili.“
Adam VeřmiřovskýZŠ Úvoz, Brno
„Fantastické karty používám v lekcích češtiny pro cizince. Pomáhají mi zatraktivnit výuku, a to už od nejnižších úrovní. Jejich použití je velmi flexibilní a je jen na kreativitě mé a mých studentů, jak s nimi naložíme. Díky takovým aktivitám jsou lekce zábavnější, hravější, můžu do nich vnést prvek náhody i logiky, imaginace i posloupnosti …“
Jitka Pouroválektorka češtiny pro cizince, jitkapourova.cz
„Na první pohled mě uchvátily svým jednoduchým, ale přesto zajímavým grafickým zpracováním. Líbí se mi také jejich multifunkční použití – jako učitelka na 1. stupni je využiji jak v hodinách matematiky, tak i v hodinách českého jazyka. Myslím si, že své uplatnění najdou i v hodinách vlastivědy – asociace na zajímavá místa naší republiky... S Fantastickými kartami zažijí žáci spoustu fantastických věcí.“
Mgr. Romana Malá ZŠ Karla Čapka, Praha 10
„Velice děkujeme za velice netradiční produkt, jakým tyto karty jsou. Právě kvůli takovým pomůckám a milým lidem, jako jste Vy, jsme se na výstavu vydali až od hranic s Rakouskem. My sami zatím kartičky používáme s naším 17měsíčním synem k pojmenovávání obrázků, tedy pro slovní zásobu, a to ve dvou jazycích – českém a německém, které jsou pro syna oba jazyky mateřskými, a tak velmi oceňujeme, že kartičky jsou jazykově univerzální, jelikož dnes je téměř nadlidský úkol naleznout pomůcky bez podílu angličtiny. Fandíme Vašemu projektu a přejeme spoustu úspěchů a nadšených hráčů!”
Šárka Kremzow MA, překladatelka
„Děkuji za moc příjemné setkání, Vaší obrázkové pohádce jen tak vysypané z rukávu se směju dodnes :-). Už se těším, jak karty s rodinou vyzkoušíme.”
Mgr. Anna Skryjová, překladatelka a tlumočniceOstrov u Macochy
DOPORUČUJEME!!! (9.června 2016)
FB stránka Mimořádně nadané dětiFakulní ZŠ Hálkova, Olomouc
„Pracuji s kartami při reedukacích, skládáme příběhy či hrajeme Kimovu hru. Žáky to opravdu baví a vždy se ptají zdali budeme hrát ty karty :D. Ještě bych je ráda vyzkoušela u mladších dětí ve výuce. Věřím, že i tam budou mít úspěch. Takže za mě 1 s hvězdičkou :).”
Mgr. Eva Růžičkováučitelka 1. stupně, ZŠ a MŠ Kladno
„... vysoká variabilita umožňuje zvolit si hru podle libosti. Hry lze hrát jak ve dvou, tak ve větší společnosti. Pobaví malé i velké. Při hře s kartami je obvykle namáhána nejen levá hemisféra, kde sídlí logické a lingvistické myšlení, ale i pravá hemisféra, kde sídlí obrazotvornost, paměť a kreativní myšlení. Vybízením činnosti obou dvou hemisfér tak hra působí stejnoměrně na rozvoj myšlení a kognitivních funkcí ... Kromě toho se spolu hráči během hry zasmějí a pobaví.“ (zdroj: http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/imaglee-7246; foto V. Lázničky: Gerhard Hund)
Viktor Lázničkašachový velmistr
„Já své (tedy vaše) karty [Imaglee] používám u osobního koučinku. Vytahuji je ve chvíli, kdy klient nenalézá možnosti pro řešení problému a já potřebuji, aby začal myslet tzv „out of the box“. Podávám mu je se slovy „Jak bys tohle hrál(a)?“. Nejen, že to velmi baví mě i klienta, ale většinou už během hry najde klient řešení své situace. (Aha moment, ktreý je v koučinku nezbytný.) Nebo je po skončení hry připraven podívat se na svou aktualní situaci jinak. Dříve jsem měla tendenci používat karty hlavně s „kreativci“, ale zkušenost mi ukázala, že vhodnější jsou pro mozky analytické. A není to jen v množství a variací her, které hrajeme, ale i samotném vnímání karet. Dokáží je rychlejí číst, a tím i použít, a lépe si je zapamatují už při první prohlídce. Karty 1MA6LEE Jsou mi velkou pomůckou a za to děkuji.”
Alex Schwarzbachovákouč, www.vsechnojemozne.cz
„Stručně bych to shrnula slovy, že tyto karty jsou super nápad, se kterým si vyhrají malí i velcí.“
facebooková upoutávka na recenzi na webu Zdravé hračky
„S kartami už nabíráme své zkušenosti a musím říct, že mne překvapilo, že i naši žáci s mentálním postižením jsou schopni her typu dobble včetně kombinace sčítání, násobení, ... I když hraje skupina žáků s různou úrovní znalostí či postižení, každý má možnost hrát a vyhrát (byť třeba hraje jen „barvy“). Rozhodně je ale skvělé, že všichni mohou hrát společně a nikdo není tím outsiderem vzadu.“
Mgr. Bc. Petr Vtípilředitel školy, Speciální ZŠ a praktická škola Skuteč

A kdo již karty používá?

jazykoví lektoři, speciální pedagogové

a učitelé na více než stovce základních škol, ale i na SŠ a VŠ

Základní školy (výběr)

ZŠ Hálkova v Olomouci

ZŠ Kodaňská v Praze

ZŠ Staňkova v Pardubicích

28. ZŠ v Plzni

ZŠ Úvoz v Brně

ZŠ Jabloňová v Liberci

ZŠ F. Formana v Ostravě

ZŠ tř. Svobody 868 ve Zlíně

Střední a vysoké školy

Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie v Kladně

Gymnázium J. G. Mendela v Brně

Gymnázium J. Gutha-Jarkovského v Praze

Církevní gymnázium Německého řádu Olomouc

Univerzita Karlova v Praze

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

Univerzita Hradec Králové

Ostatní

Národní institut pro další vzdělávání (NIDV), program Talnet

Pevnost poznání v Olomouci

Inovační centrum Ústeckého kraje v Ústí nad Labem

Krajská vědecká knihovna v Liberci

Dětský domov se školou, SVP a ZŠ v Jihlavě

Salesiánské středisko mládeže - DDM v Plzni